İlişki Koçluğu (ICF)

İlişki Koçluğu (ICF)

İlişki Koçluğu (ICF)

Partner ilişkilerimizi oluştururken ve sürdürürken genellikle kendi iç dünyamızda belirlediğimiz başlıklar çınlar zihnimizde. Çoğu her mutlu olmak isteyen insanın ortak beklentileridir. Bazıları özeldir, bazıları ise sıradışı olabilir. En nihayetinde hepimiz mutlaka ilgi ve şefkat görmek, anlaşılmak ve görülmek arzusundayızdır. Dileriz ki bizi dinlesin, neye ihtiyacımız olduğunu farketsin. Tüm bunları hem yaşamanın hem de yaşatmanın ilişkimizi ayakta tuttuğu aşikar. İki kişilik bir ilişki her iki kişinin de emeğiyle sağlam bir zeminde yaşanıyor. Peki biz bu hep olmasını istediğimiz harika ilişkiyi kurmak için, hem kendimizde hem de karşı tarafta ne gibi özelliklerin varlığını sorguluyoruz, bu noktada büyük bir farkındalık gerekiyor. Çünkü gerçekten ne istediğimizle, o an ne deneyimlediğimiz arasında oluşan farklar da bizi ilişkiden uzaklaştırıp mutsuz edebilir.

Böyle durumlarda alacağınız ilişki koçluğu size üçüncü bir göz olarak çoğu şeyi olayın dışına çıkarak gözlemlemeniz konusunda yardımcı olacaktır.
Öncelikle ilişkideki 'siz'i keşfettiğinizde sorunlara çözümleri bulma yolları artacaktır. Tabi ki en önemli ilişkimiz öncelikle kendimizle olan ilişkimiz. Bağları kuvvetlendirdikçe, kendimizi daha yakından tanıdıkça ve ihtiyacı olanı ona sağladıkça gerisini çok daha kolaylıkla çözümleyebiliriz.

Merhaba. WhatsApp Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba. Telefon Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?